Poniżej zamieszczone są krótkie informacje o kolejnych spotkaniach z zelatorami, jakie odbywały się na początku roku 2015. Nagranie wygłoszonej w czasie dnia skupienia konferencji jest zamieszczone poniżej . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

Nagranie konferencji wygłoszonej podczas dni skupienia zelatorów Żywego Różańca.

Zdjęcia ze spotkań w Galerii

 

Ludźmierz – Niedziela, 4 stycznia

W dniu skupienia uczestniczyło ok. 40 zelatorów z dekanatu Nowy Targ i kilku parafii dekanatów sąsiednich. Spotkanie rozpoczęło się Eucharystią w bazylice, a po Mszy Świętej miała miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu z racji pierwszej niedzieli miesiąca. W dalszej części spotkania uczestniczy wysłuchali konferencji i komunikatów oraz złożyli sobie życzenia, podzielili się opłatkiem i swoimi doświadczeniami. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie proboszczowi, ks. kanonikowi Kazimierzowi Klimczakowi i wspólnocie Żywego Różańca z Ludźmierza.

Zakopane – Niedziela, 4 stycznia

Na spotkanie przyszli zelatorzy z parafii dekanatu zakopiańskiego. Uczestniczyło ponad 20 osób. Rozpoczęliśmy Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Po niej moderator Żywego Różańca wygłosił konferencje i przekazał komunikaty. Ostatnia część spotkania miała miejsce przy stole, na rozmowie. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie proboszczowi, ks. kanonikowi Bogusławowi Filipiakowi i wspólnocie Żywego Różańca z Zakopanego.

Wadowice – Sobota, 10 stycznia

W spotkaniu w Wadowicach, w parafii św. Piotra Apostoła uczestniczyło ok. 30 zelatorów z obydwu dekanatów wadowickich. Zgromadzili się oni na Eucharystii w kaplicy, a następnie przeszli do sali, gdzie przy stole miała miejsce konferencja i przekazanie komunikatów, a także rozmowa i dzielenia się doświadczeniami. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie proboszczowi, ks. prałatowi Tadeuszowi Kasperkowi i wspólnocie Żywego Różańca z Wadowic.

Kalwaria – Sobota, 10 stycznia

W tym samym dniu, po południu, o godz. 15.00 odbyło się spotkanie zelatorów dekanatu Kalwaria. Uczestniczyło ponad 30 osób. Po Koronce do Miłosierdzia Bożego uczestnicy spotkania przeszli do sali na plebanii, gdzie wysłuchali konferencji i komunikatów, a następnie mieli okazję porozmawiać i podzielić się swoimi refleksjami oraz pytaniami. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie proboszczowi, ks. kanonikowi Wiesławowi Cyganowi i wspólnocie Żywego Różańca z Kalwarii.

Chrzanów – Niedziela, 18 stycznia

Spotkanie rozpoczęło się w kościele, gdzie wszyscy uczestniczyli w Eucharystii i wysłuchali słowa Bożego. Następnie przeszli do spotkanie przy stole i chwilę rozmowy, a potem miała miejsce konferencja i komunikaty w sali parafialnej. Uczestniczyło ponad 60 zelatorów z dekanatu chrzanowskiego i kilku parafii sąsiednich dekanatów. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie proboszczowi, ks. kanonikowi Romanowi Sławeńskiemu i wspólnocie Żywego Różańca z Chrzanowa.

 

Kraków–Łagiewniki – Niedziela, 25 stycznia

Pierwsza część dnia skupienia to udział w Eucharystii w bazylice Miłosierdzia Bożego. Po wspólnej modlitwie w tym świętym miejscu zelatorzy przeszli do auli św. Jana Pawła II, gdzie mieli najpierw możliwość rozmowy przy kawie lub herbacie, a następnie słowo przywitania i zachęty skierował do nich ks. biskup Jan Zając. Bardzo dziękujemy mu za obecność, umocnienie i błogosławieństwo. Kolejnym punktem spotkania była konferencja i przekazanie komunikatów. Uczestniczyło ponad 30 osób i w tym gronie nastąpiło dzielenie się doświadczeniami oraz stawianie pytań. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie kustoszowi i wicekustoszowi tego sanktuarium, ks. prałatowi Franciszkowi Ślusarczykowi oraz ks. kanonikowi Aleksandrowi Wójtowiczowi.

 

Kraków-Mogiła – Sobota, 31 stycznia

Ponad 120 zelatorów, z parafii krakowskich i podkrakowskich, uczestniczyło w kolejnym dniu skupienia, który odbył się w sanktuarium św. Krzyża w Mogile. Spotkanie rozpoczęło się w bazylice, gdzie wszyscy uczestniczyli w Eucharystii i wysłuchali słowa Bożego. Eucharystii przewodniczył dziekan dekanatu Mogiła, ks. prałat Czesław Sandecki. Następnie zelatorzy przeszli do sali na spotkanie przy stole i rozmowę. Kolejnym punktem programu była konferencja oraz przekazanie komunikatów. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie proboszczowi, o. Wincentemu Zakrzewskiego OCist, o. Ireneuszowi Siwkowi OCist, opiekunowi wspólnoty Żywego Różańca w tamtejszej parafii oraz członkom wspólnoty różańcowej.

 

Niepołomice – Niedziela, 1 lutego

Niepołomice były kolejnym miejscem dnia skupienia zelatorów. Uczestniczyło w nim ponad 30 osób z Niepołomic i kilku sąsiednich parafii. Po Mszy Świętej w kościele wszyscy przeszli do sali, gdzie odbyła się dalsza część dnia skupienia z programem podobnym jak w innych miejscach. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie proboszczowi, ks. prałatowi Stanisławowi Mice i wspólnocie Żywego Różańca z Niepołomic.

 

Kraków-Krowodrza – Niedziela, 8 lutego

W parafii św. Jadwigi Królowej na Krowodrzy odbył się kolejny dzień skupienia zelatorów Żywego Różańca. Uczestniczyli w nim zelatorzy z parafii św. Jadwigi, a także z kilku parafii krakowskich i podkrakowskich. We wspólnej modlitwie, refleksji nad modlitwą różańcową i rozmowie wzięło udział ponad 50 osób, które w swoich parafiach prowadzą wspólnoty różańcowe. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie proboszczowi, ks. kanonikowi Markowi Hajdyle, a także ks. Jackowi Kuczmierowi, który z zelatorami z parafii przygotował to spotkanie.

 

Kraków–Łagiewniki – Niedziela, 15 lutego

Po raz drugi dzień skupienia zelatorów Żywego Różańca odbył się w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Wzięło w nim udział 80 zelatorów z wielu parafii krakowskich i podkrakowskich. Po Eucharystii w bazylice uczestnicy przeszli do auli św. Jana Pawła II, gdzie, podobnie jak poprzednio, mieli najpierw możliwość rozmowy przy kawie lub herbacie, a następnie słowo przywitania i zachęty skierował do nich ks. biskup Jan Zając. Dalszy program dnia skupienia był podobny do tych, przeżywanych wcześniej. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie kustoszowi i wicekustoszowi tego sanktuarium, ks. prałatowi Franciszkowi Ślusarczykowi oraz ks. kanonikowi Aleksandrowi Wójtowiczowi.

 

Maków Podhalański – Sobota, 21 lutego

W sanktuarium Matki Bożej Opiekunki i Królowej Rodzin w Makowie Podhalańskim na dniu skupienia zgromadzili się zelatorzy z parafii dekanatu Makowskiego oraz z Suchej Beskidzkiej. Uczestniczyło ponad 70 osób. Przeżyliśmy najpierw Eucharystię w kościele parafialnym, a następnie konferencję i rozmowę w sali duszpasterskiej. Dziękujemy za gościnność księdzu proboszczowi, ks. kanonikowi Tadeuszowi Różałowskiemu, a także ks. Grzegorzowi Stachowskiemu i zelatorom z parafii Przemienienia Pańskiego w Makowie.

 

Mszana Dolna – Niedziela, 1 marca

Ostatni dzień skupienia dla zelatorów odbył się w Mszanie Dolnej w parafii św. Michała Archanioła. Zgromadziło się na nim ok. 40 osób, głównie z parafii św. Michała i z parafii Niedźwiedź. Spotkanie rozpoczęło się w kościele celebracją Eucharystii, a dalszy ciąg programu realizowany był w parafialnym domu duszpasterskim. Dziękujemy za gościnność księdzu proboszczowi, ks. kanonikowi Jerzemu Raźnemu, a także zelatorom z parafii.