Szczególna modlitwa na zakończenie Jerycha

Jozue otrzymał od Boga polecenie, aby w siódmym dniu siedem razy okrążyć mury Jerycha. Dla Izraelitów dzień ten oznaczał większe zaangażowanie. Ze śpiewem, przy dźwięku trąb, okrążali miasto siedem razy niosąc Arkę Przymierza. Owoce tych wysiłków, podjętych z wiarą, były niezwykłe.

W miarę możliwości staramy się o to, aby również siedmiodniowa modlitwa, którą podejmujemy, miała swoje uwieńczenie w postaci dłuższego trwania przed Panem. Zakończenie Jerycha Różańcowego nastąpi 3 grudnia. Jest to pierwsza sobota, a więc dzień, w którym wiele wspólnot Żywego Różańca gromadzi się na nabożeństwo pierwszosobotnie, co sprawia, że ostatni dzień Jerycha, będzie wypełniony szczególną modlitwą.

W sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach nabożeństwo pierwszej soboty jest również przeżywane według wskazań, które Matka Najświętsza wyraziła, objawiając się Łucji z Fatimy. W dniu 3 grudnia wspólna modlitwa rozpoczynająca się Mszą Świętą o godz. 18.00, będzie przedłużona do godz. 20.00. Będzie to wspólne zakończenie siedmiodniowej modlitwy.