Modlitwa w intencji Ojczyzny

Miesiąc listopad będzie w tym roku jeszcze bardziej niż zwykle wypełniony modlitwą w intencji Ojczyzny. Bardzo tej modlitwy potrzeba, a członkowie Żywego Różańca znajdują się w pierwszym szeregu trwających na modlitwie.

Godzina Wdzięczności

Ksiądz arcybiskup Marek Jędraszewski, metropolita krakowski, zaprosił wszystkich do przeżycia Godziny Wdzięczności. W specjalnym liście nasz arcypasterz pisze: „Obchody jubileuszu odzyskania niepodległości przez naród polski zbliżają się do punktu kulminacyjnego. W minionych miesiącach przeżyliśmy wiele pięknych i wzniosłych wydarzeń […]. Wspomnienie wielkich dzieł Boga rodzi w sercu człowieka dziękczynienie. Przypomina o nim także św. Faustyna pisząc w swoim Dzienniczku: „Często się modlę za Polskę, ale widzę wielkie zagniewanie Boże na nią, iż jest niewdzięczna. Całą duszę wytężam, aby ją bronić […]. Ojczyzno moja, ile ty mnie kosztujesz, nie ma dnia, w którym bym się nie modliła za ciebie” (Dz. 1188).

Zapraszam wszystkich wiernych Archidiecezji Krakowskiej do przeżycia przynajmniej jednej godziny adoracji Najświętszego Sakramentu jako dziękczynienia za dar wolności i jako prośbę o błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny. Przyjdźmy do Jezusa, bez którego nie ma prawdziwej wolności ani pomyślnej przyszłości. Uklęknijmy przed Nim w indywidualnej i wspólnej adoracji”.

Modlitwa ogólnopolska

Moderatorzy Żywego Różańca zwrócili się z prośbą do członków tej wspólnoty w całej Polsce, aby w sobotę, 10 listopada, a więc w przeddzień samej rocznicy odzyskania niepodległości, trwali na modlitwie od godz. 18.00 do 21.00. Zachęcamy, aby włączyć się w tę ogólnopolską wspólnotę modlitewną. Można tę inicjatywę połączyć z wezwaniem metropolity krakowskiego do przeżywania Godziny Wdzięczności.

Opracowanie: Ks. Stanisław Szczepaniec Moderator Żywego Różańca