Dni skupienia zelatorów

Podobnie jak w ubiegłych latach, w kilku miejscach w diecezji odbyły się dni skupienia zelatorów Żywego Różańca. Ich głównym tematem była refleksja nad przesłaniem płynącym do nas z objawień w Fatimie. Tam właśnie Maryja nazwała siebie Matką Bożą Różańcową, tam przekazała życzenie Pana Jezusa, aby w świecie rozwijał się kult Jej Niepokalanego Serca. Z Fatimą związane są również pierwsze soboty miesiąca, w które są zaangażowani członkowie Żywego Różańca. Jest więc wiele motywów skłaniających do głębszej refleksji nad treścią orędzia fatimskiego.

Dni skupienia, zgodnie z zapowiedzią odbyły się w Ludźmierzu (15 stycznia – 80 uczestników), w Łagiewnikach (22 stycznia – 40 uczestników), w Wadowicach, w parafii św. Piotra Apostoła (22 stycznia – 30 uczestników), w Mogile (11 lutego – 80 uczestników) oraz w Chrzanowie, w parafii św. Mikołaja (12 lutego – 30 uczestników).

Nagranie konferencji

Galeria zdjęć ze spotkań

♦ ♦ ♦

Od kilku lat w styczniu i lutym odbywają się dni skupienia zelatorów Żywego Różańca. To okazja do wspólnej modlitwy, rozważenia tematów dotyczących członków Żywego Różańca, a także zwyczajnej rozmowy osób, które w różnych parafiach spełniają podobną służbę. Serdecznie zapraszamy wszystkich zelatorów do udziału w tych dniach skupienia.

Data

Miejsce

Program

15 stycznia
Niedziela
Sanktuarium Matki Bożej w Ludźmierzu Eucharystia w bazylice o godz. 9.00. Po niej spotkanie w sali.
22 stycznia
Niedziela
Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie – Łagiewnikach Eucharystia w bazylice o godz. 10.30. Po niej spotkanie w auli św. Jana Pawła II.
29 stycznia
Niedziela
Kościół św. Piotra Apostoła w Wadowicach Eucharystia w kościele parafialnym o godz. 10.00. Po niej spotkanie w sali.
11 lutego
Sobota
Sanktuarium Krzyża Świętego w Nowej Hucie – Mogile Eucharystia w bazylice o godz. 15.00. Po niej spotkanie w sali.
12 lutego
Niedziela
Parafia św. Mikołaja w Chrzanowie Eucharystia w kościele parafialnym o godz. 10.15. Po niej spotkanie w sali.