Modlitwa w czasie pandemii koronawirusa

W czasie trwającej pandemii koronawirusa trwa intensywna modlitwa o ratunek i pomoc. Jest to również okazja do refleksji i lektury.

Modlitwa

Trwajmy na modlitwie różańcowej, indywidualnej i rodzinnej. Łączmy się z tymi, którzy odmawiają różaniec w radiu Maryja i telewizji Trwam.

W miarę możliwości o godz. 20.30 łączmy się we wspólnym odmawianiu różańca, na który gromadzą się kapłani i osoby konsekrowane w kościołach. Z niektórych kościołów prowadzone są transmisje tej modlitwy przez Internet.

Lektura tygodnika „Niedziela”

Redakcja „Niedzieli” zachęca do korzystania z internetowego wydania tego tygodnika. Warto sięgnąć do tych tekstów. Szczegółowe informacje można znaleźć pod adresem:

e.niedziela.pl

Inne lektury i przeżywanie rekolekcji

Dla wielu osób czas pozostawania w domu jest okazją do dłuższej lektury Pisma Świętego i książek religijnych, a także słuchania przez Internet konferencji rekolekcyjnych. To działanie godne polecenia.